    • 4X20M26252 | Lenovo | 45-Watts Usb-C Ac Power Adapter
    Express shipping is available. Get your product delivered in as fast as one day
    Have peace of mind knowing that *replacements/refunds are done promptly
  • Visa
  • Mastercard
  • American Express
  • Discover
    Lenovo
    Adding to cart… category.add_cart_announcement
    Looking for a large quantity?
    Write a Review
    SKU:
    4X20M26252
    Availability:
    In Stock
    Weight:
    2.00 LBS
    Shipping:
    Calculated at Checkout
    • Overview
    Product Description
    Product Details
    Device Supported:
    Ultrabook Notebook Tablet PC
    Input Voltage:
    120 V AC 230 V AC
    Output Voltage:
    5 V DC 9 V DC 15 V DC 20 V DC
    Maximum Output Power:
    45 W
    Maximum Output Current:
    3 A
    Height:
    1.1
    Width:
    1.6
    Depth:
    3.7
    Environmentally Friendly:
    Yes
    Environmental Certification:
    GS
    Product Videos
    Custom Field
    Device Supported Ultrabook Notebook Tablet PC
    Input Voltage 120 V AC 230 V AC
    Output Voltage 5 V DC 9 V DC 15 V DC 20 V DC
    Maximum Output Power 45 W
    Maximum Output Current 3 A