    Express shipping is available. Get your product delivered in as fast as one day
    Have peace of mind knowing that *replacements/refunds are done promptly
  • Visa
  • Mastercard
  • American Express
  • Discover
    INTEL
    Price
    (You save )
    Adding to cart… category.add_cart_announcement
    Looking for a large quantity?
    Write a Review
    SKU:
    BX80526KB933256
    Availability:
    In Stock
    Weight:
    2.00 LBS
    • Overview
    Product Description
    Product Details
    Product Line:
    Pentium III
    # of Cores:
    Single-core (1 Core)
    Processor Speed:
    933 MHz
    FSB:
    133 MHz
    Level 2 Cache Memory:
    256 KB
    Processor Bit:
    32-bit
    lithography:
    250 nm
    Socket Type:
    SECC495
    Thermal Power:
    30.8 Watts
    Thermal Specification:
    80 °C
    Assembly Required:
    Yes
    Eco Friendly:
    Yes
    Product Videos
    Custom Field
    Product Line Pentium III
    # of Cores Single-core (1 Core)
    Processor Speed 933 MHz
    FSB 133 MHz
    Level 2 Cache Memory 256 KB
    Processor Bit 32-bit
    lithography 250 nm
    Socket Type SECC495
    Thermal Power 30.8 Watts
    Thermal Specification 80 °C