    Express shipping is available. Get your product delivered in as fast as one day
    Have peace of mind knowing that *replacements/refunds are done promptly
  • Visa
  • Mastercard
  • American Express
  • Discover
    INTEL
    Adding to cart… category.add_cart_announcement
    Looking for a large quantity?
    Write a Review
    SKU:
    FUP550SNRPS
    Availability:
    In Stock
    Weight:
    8.00 LBS
    Shipping:
    Calculated at Checkout
    • Overview
    Product Description
    Product Details
    Input Voltage:
    110 V AC 220 V AC
    Number of +12V Rails:
    3
    Output Voltage:
    3.3 V DC @ 18 A 5 V DC @ 15 A 12 V DC @ 24 A -12 V DC @ 500 mA 5 V DC @ 3 A
    Output Power:
    550 W
    Form Factor:
    Internal
    Environmentally Friendly:
    Yes
    Environmental Certification:
    80 Plus Silver
    Other Details
    0
    Product Videos
    Custom Field
    Input Voltage 110 V AC 220 V AC
    Number of +12V Rails 3
    Output Voltage 3.3 V DC @ 18 A 5 V DC @ 15 A 12 V DC @ 24 A -12 V DC @ 500 mA 5 V DC @ 3 A
    Output Power 550 W